טיול אתגרי חד-יומי "מוחרקה וחורשן" – מרץ 2023

מדרגה מוחרקה

יצאנו לטיול "אתגרי חד-יומי" הפעם אל המוחרקה ולחורשן – לציין את המעבר לשעון קיץ ולהנות מחוויה מיוערת ורווית מים לכבוד האביב.

בתוכנית – צליחת הקישון, העפלה למוחרקה מהכיוון הקשה, חצייה דרך ערוץ נחל מערות לאזור החורשן, שעשועי סלעים ומעברי מים עמוקים.

מועדון לקוחות Resc4U חילוץ מהשטח

אתגרי זה הכי הכי?

כיוונו לשבילים שברוב הפעמים יוכלו נהגים מנוסים עם רכבים מתאימים לעבור בנסיעה לאחר עבודות מע"צ.

אלו הדרישות מהרכבים:

על הרכב להיות מצויד לפחות בשניים מתוך הבאים:
הילוך כח
נעילת דיפרנציאל רוחבית
מיגון
צמיגי שטח

ואלו מהנהגים:

יתכנו מפגשי ברזל סלע – מוכנות מנטלית והסכמת הנהג חובה.

כמו כן, השיירה הוגבלה ל 6 רכבים.

זה מה שתכננו :

שעון הקיץ מגיע ואנחנו יוצאים לטיול אתגרי חד-יומי,
בתכנית – העפלה למוחרקה – מהצד הקשה ומשם המשך יום של עניין.
עניין?
מתחרז עם חורשן!
לאור התוואי הצפוי השיירה מצומצמת ביותר ומוגבלת לרכבים ספורים, ההרשמה ע"ב כל הקודם זוכה.
אם יש לך הנאה מיוחדת מעבירות אתגרית – היום הזה בשבילך!

נפגש בשטח!

וזה מה שהיה

נפגשים בבוקר בבית שערים:

כרגיל – חיבוקים עם הותיקים והיכרות עם המצטרפים החדשים, הורדת אויר, קפה, חלוקת קשרים דיון של בוקר על המהומה מסביב לרפורמה ושעשוע ממגוון הדעות בתוך קבוצה כל כך קטנה, שוב כרגיל – דגלי ישראל נתלים על הרכבים – פה אחד, ואיך אפשר בלי כמה מילים על נסיעת טרשים וצליחת מכשולי מים.

מזג האוויר נעים והשמש מחייכת אחרי ימי גשם, אנחנו נכנסים לרכבים בברכת "גלגלים על האבנים" ושמים את החרטום מערבה.

שדות העמק

קצת שביל צפוף ואנחנו מטפסים לתצפית על נחל הקישון.

מתרשמים מהטופוגרפיה שלא השתנת ועוזרת לנו להבין את הסיפור של תל קשיש, תל מגידו, חרושת גויים ועוד סיפורי קרבות מימי הנביאים כמו גם את חשיבות המעבר מכיוון הים ברכבות, רכב גלגלי ואפילו סירות.

מולנו מתנשאת המוחרקה, ושביל שנראה די אנכי בדרך אליה – מדובר בעליה המזרחית והתלולה לכיוון המנזר בו ביקרנו בעבר ביום הראשון של חוצה ישראל.

צליחת נחל הקישון ב 4X4

חוצים את נחל הקישון, המים מגיעים לגובה ספי הדלתות אך התשתית יציבה ואין בעיות מיוחדות בצליחה.

מטפסים למרגלות הכרמל ומתייצבים להינות מתצפית הפוכה על נקודת היציאה, פריחה מהממת והשביל שמעפיל מעלינו ונעלם אי שם בין העצים.

מעלה מוחרקה

מתחילים לטפס,

עם הכניסה לקטע הטכני מקבלת את פנינו עליה תלולה ומחורצת, ימי הגשם שהקדימו אותנו השאירו את הקרקע נקיה מפודרה ומאפשרת התקדמות ללא דרמות.

החלק העליון מורכב ממספר מעברים בהם הזרימה חוצה את השביל, לאחר גישושים אנחנו מחליטים לעבור את הקטעים הצרים על ידי גלישה לירידה וטיפוס אחריהם, לאור מגבלת רוחב השביל התמרון מבוצע ברברס.

בעודנו מכוונים ונהנים, אחד הרכבים מסרב לנעול בעוד השמיים מתקדרים ומתחיל טפטוף. אנחנו ממש מעוניינים לסיים את המקטע עם פוטנציאל ההדרדרות לפני שהגשם מגיע.

עבודה תכליתית של הקבוצה מציבה אותנו על המדרגה בסיום המעלה לפני בוא הגשם, הנוף פתוח יש רחבה לכולם, נראה שצריך לשתות קפה. ולאכול מאפה.

החלפת גלגל בשטח

הגשם בא,

טיפות, גדולות, צפופות, כמו ששבר ענן במישור החוף יודע לתת. לפנינו עוד טיפוס בין עצים, השביל כאן הוא שילוב של סלעים ואדמה כבדה, כזו שלא מוותרת לרכבים בעליה ומאלצת אותנו להוליך רכבים מחליקים במעלה העליה

עוברים את קו פרשת המים מערבה לכיוון נחל מערות, הגשם פוסק, השמש באה, מגיעים לפינה של צוות אשכנזי ועוצרים לעוד סיבוב עוגות. וקפה.

מגיעים לבקעת מהר"ל וממשיכים איתה לכיוון שמורת חורשן ונחל תות. עליות סלעים לבנות? נחלים שוטפים? החלפת גלגלים? אנחנו כבר מגיעים

צליחת נחל תות
תצפית נ.ג חורשן

תצפית של סוף

מעפילים לנ.ג / בקתה / חורבה לתצפית עד המוחרקה שמסכמת את כל היום, הזדמנות לחלק מדבקות, לסכם יום אתגרי כולל פנצ'ר אחד ופחות נעילת דפרנציאל אחת שבאה והולכת.

נהננו לבלות יחד יום שטח שהוא סוג של "חוצה כרמל" וקבלנו רעיונות לפעילויות הבאות – Stay tuned!

מועדון הלקוחות ממשיך לטייל, המוטו שלנו "לא צריך להתקע כדי שנדאג לך"